W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godzinie 20:00 dokonał się wywiad Oprah z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym stało się niezwykle głośno i wciąż jest to jeden z czołowych tematów wśród różnych tabloidów. Po odejściu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także wyprowadzce do USA to był pierwszy wspólny wywiad Meghan i księcia Harry'ego. Podczas rozmowy z Oprah Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Podczas rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Ponadto, na podstawie upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w królewskiej rodzinie są raczej po stronie królowej Elżbiety i pozostałych członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Nie mniej jednak nie da się zaprzeczyć, iż poparcie jest niezwykle odmienne, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Brytyjskie media podkreślają, że w przypadku gdy Meghan i Harry zechcieliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili bezwarunkowo swoją szansę. Ponadto oprócz wspomnianych wcześniej kwestiach para królewska poruszyła także temat samobójczych myśli Meghan a także tego, że książe nie zauważał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, którzy zajmują się fabrykowaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali czwórkę profesjonalistów omawiających w mediach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed jego publikacją. Eksperci, w tym były sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, przeanalizowali całą rozmowę, zarzucając jednocześnie Winfrey brak obiektywnego podejścia natomiast Meghan używanie ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan Markle został pokazany w wieczornym TVN24. Co ciekawego wywiad ten podglądało średnio bez mała milion odbiorców. Ta telewizyjna stacja stała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten potwierdził legendę dotyczącą Oprah jako redaktorki, która potrafi wyciągnąć z rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Mając na względzie szokujące rewelacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Niewątpliwie można przyznać, że fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością cały czas analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz