Wiele osób każdego roku myśli nad tym który moment w roku jest najbardziej odpowiedni na wymarzony urlop. Zapewne gusta różnią się w zależności od oczekiwań, jakie mamy co do wakacji. Niektórzy z nas jedyne czego chcą to odpoczynku, a inni chcą wybawić się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najlepszym miesiącem, idealnym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Istnieje wiele plusów wynikających z podróżowania we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacje poza okresem typowo urlopowym są dużo tańsze niż te w sezonie. Hotele obniżają ceny, a biura podróży mają do zaoferowania bardzo ciekawe i opłacalne oferty last minute. Możesz mieć pewność- wakacje we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mała liczba turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień jest idealny dla Ciebie!

Dodatkowym plusem wrześniowych urlopów jest pogoda. Męczące gorące temperatury są dużo mniejsze, chociaż wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie przestaje być tak męczące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a to wiąże się z tym, że, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwych kierunków do wyboru jest wiele. Szczególnie Europa zachęca atrakcyjnymi, ciepłymi kierunkami podróży. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla większości europejskich krajów, stąd też dokonanie wyboru miejsca odpoczynku może być ciężkie. Polecamy również wziąć pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury nie są aż tak uciążliwe. Pamiętaj jednak, żeby pomijać miejsca, gdzie w tym terminie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie pozostaje Ci nic innego niż spakowanie walizki i odszukanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Okryj co posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Spróbuj wybrać swój ulubiony kierunek wycieczki i odpocznij w spokoju, oszczędzając spore pieniądze.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz