Na wieczór poniedziałkowy fani piłkarscy byli obserwatorami fenomenalnego spotkania na murawie w Bukareszcie. Spotkanie między kadrą szwajcarską, a ekipą Francji zapewniło dużo fenomenalnych emocji, a niezbyt dużo ludzi oczekiwało tego. Zawodnicy dwóch kadr grali naprawdę fenomenalnie, a triumfatora meczu mogliśmy poznać dopiero po konkursie karnych. Pierwsi gola strzelili reprezentanci szwajcarscy, ale piłkarze zespołu francuskiego wyśmienicie rozpoczęli drugą połowę, podczas której 2 gole strzelił Benzema. Kiedy na 3 do 1 trafienie ustrzelił Pogba Paul zdawać się mogło, iż wielkie emocje w tym spotkania w tym momencie się zakończyły. Reprezentanci drużyny Szwajcarii nie chcieli jednak się poddawać i ku zdziwieniu wszystkich doprowadzili do rezultatu remisowego. Arbiter tego spotkania nie miał wyboru i był zobligowany poprosić drużyny na dodatkowe trzydzieści minut rozgrywki. Dodatkowy czas rozgrywki też nie zapewnił końcowego rozstrzygnięcia, i właśnie dlatego o rozstrzygnięciu starcia zadecydować musiały strzały z jedenastu metrów. W ciągu rzutów karnych skuteczniejsza okazała się drużyna szwajcarska, która triumfowała rezultatem 5:4. Reprezentanci szwajcarskiej kadry toczyć będą bój z hiszpańską drużyną w ćwierćfinałowym starciu.